Відділ Освіти Лебединської Районної Державної Адміністрації
Сумська область

Психологічна служба

Стоп булінг

Статистика звернень до Національної дитячої гарячої лінії

ПЕРВИННА ПРОФІЛАКТИКА СУЇЦИДАЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ СЕРЕД УЧНІВСЬКОЇ  МОЛОДІ

ПОПЕРЕДЖЕННЯ СУЇЦИДАЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ СЕРЕД ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ, ЗАПОБІГАННЯ ДИТЯЧИХ САМОГУБСТВ

ПОПЕРЕДЖЕННЯ СУЇЦИДАЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ СЕРЕД ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

Методичні рекомендації «Психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребамив умовах закладу освіти»

Вебінар «Запобігання та протидія домашньому насильству»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#НеБийДитину

План заходів щодо розвитку психологічної служби системи освіти Лебединського району на період до 2020 року


18 ЖОВТНЯ – ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ


Про впровадження факультативних курсів соціально-психологічної спрямованості


БЕЗПЕКА ДИТИНИ В ІНТЕРНЕТІ (поради для батьків)


ТИЖДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ У НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ РАЙОНУ

Толерантність (від лат. tolerance) – терпіння, прийняття іншої людини такою, якою вона є, зі всіма її достоїнствами і недоліками. Толерантність – це поступливість, це активна позиція, викликана визнанням прав і свобод людства. Толерантність людей є найважливішою умовою миру і злагоди в сім’ї, колективі та суспільстві.  
14 по 18 листопада у навчальних закладах  району  проходив Тиждень толерантності, присвячений Міжнародному дню толерантності, який весь світ відмічає 16 листопада щорічно.  
Під час проведення тижня школярі знайомилися з поняттям «толерантність», «толерантна поведінка», «толерантна особистість», формувалося уявлення про різновиди толерантності, готовність розуміти, сприймати інших людей, спілкуватися, взаємодіяти з ними на основі співчуття, розуміння, доброзичливості.
Були  використані  різні  форми роботи: тренінгові заняття, години спілкування, акціЇ, соціологічні опитування, виховні години, висвітлення проблеми в шкільних  газетах, оформлення тематичних стендів, волонтерська робота,що сприяло формуванню духу  толерантності  у  школярів.
Учні початкових  класів ознайомились із поняттям  «толерантність» на  виховних  годинах, годинах спілкування. Вправи на розвиток емпатії, тематичні ігри сприяли  набуттю досвіду групової роботи, встановленню взаємодії на основі толерантності
Сподіваємось, що тиждень толерантності у навчальних закладах принесе свої плоди, бо вже зараз ми можемо спостерігати перші паростки: деякі діти стали   стриманішими, привітнішими один до одного.
Б.Шоу говорив: «Тепер, коли ми навчилися літати по повітрю, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди». Тож хотілося б висловити надію,  що наші учні будуть завжди пам’ятати - толерантність  врятує світ!


ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ЗДАЧІ ЗНО


СТАН ТА ОСОБЛИВОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ СИСТЕМИ ОСВІТИ У 2014-2015 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ


НАКАЗ МОНУ ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПЛАНУ ЗАХОДІВ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ ЩОДО РОЗВИТКУ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ НА ПЕРІОД ДО 2017 РОКУ
Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки щодо розвитку психологічної служби на період до 2017 року


НА ДОПОМОГУ ВЧИТЕЛЯМ


МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Положення про психологічну службу

Наказ про пріоритетні напрями роботи психологічної служби

Наказ про Всеукраїнський конкурс "Нові технології у новій школі"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Щодо реалізації Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" від 7 грудня 2017 року №2229

 

Рекомендації щодо запобігання торгівлі людьми

 

Про затвердження Методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

БУЛІНГ: ЗА ДІТЕЙ ВІДПОВІДАЮТЬ БАТЬКИ

Традиційно причиною батьківських нарікань і не зовсім приємних виховних моментів для того, хто не вивчив урок і отримав низьку оцінку, є двійки-трійки у щоденнику. Причин для виховних моментів побільшало відтоді, як на законодавчому рівні у нашій країні введено відповідальність за булінг. І діти, і батьки повинні знати: булінг – не просто зло, яке зачіпає підліткове середовище, а ще й в окремих ситуаціях привід сплатити немалий штраф. І платити його будуть батьки того, хто дозволяє собі принижувати однокласника чи товариша по школі.

Реалізуючи Загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», Міністерство юстиції розпочало інформаційну кампанію #СтопБулінг,  орієнтовану на дітей та їх батьків. Питання стало наскільки актуальним, що поняття «булінг»  визначили на законодавчому рівні та прописали у Законі України «Про освіту» та в Кодексі України про адміністративні правопорушення. Визначення зафіксовано так: «булінг (цькування) – діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого».

У Кодекс додано статтю 1734 про відповідальність за вчинення булінгу, яка називається «Булінг (цькування) учасника освітнього процесу». В ній зазначено, що булерів (так назвали тих, хто здійснює булінг) або їх батьків варто штрафувати або виправляти громадськими роботи.

За булінг, вчинений дітьми до 16-ти років, відповідають батьки або опікуни. За перший випадок булінгу – від 850 до 1700 гривень штрафу або громадські роботи на термін від 20 до 40 годин. За повторне цькування або булінг, вчинене групою осіб від 1700 до 3400 гривень штрафу або громадські роботи терміном від 40 до 60 годин.

Справді ж, потрібно задуматися, перш ніж цькувати невисокого хлопчика чи знущатися із дівчинки з рудими кісками? «Не руйнуй невідомий світ, бо для когось і твій знайомий – невідомий»,- зазначила у своєму творі Мікус Марія, юна журналістка з Хмельниччини, одна з переможниць конкурсу Юстиції Сумщини #БулитиНеКруто.

До речі, в Україні вже є судові рішення щодо булінгу. Перше прийняте у лютому цього року на Київщині, за цькування батьків винної особи зобов’язали сплатити штраф.