Відділ Освіти Лебединської Районної Державної Адміністрації
Сумська область

Як дитині почати навчатись в інклюзивному класі чи групі – інструкція МОН

Міністерство освіти і науки розробило покрокову інструкцію про те, як дитині почати навчатися в інклюзивному класі чи групі.

Інструкцію опублікували на сайті МОН, дивіться її нижче:

 

Згідно з законом “Про освіту”, батьки мають право обирати заклад освіти, освітню програму, вид і форму здобуття освіти для дитини. Школа чи дитячий садок, до яких звернулися батьки дитини з особливими освітніми потребами, зобов’язані створити інклюзивний клас або групу.

ЯК РОЗПОЧАТИ НАВЧАННЯ ДИТИНИ В ІНКЛЮЗИВНОМУ КЛАСІ АБО ГРУПІ?

  1. Батьки мають звернутись до інклюзивно-ресурсного центру (ІРЦ) за місцем проживання. До ІРЦ можуть звернутися батьки дітей віком від 2 до 18 років, які відчувають занепокоєння щодо розвитку дитини, незалежно від наявності в дитини інвалідності чи встановленого діагнозу.

  2. Фахівці інклюзивно-ресурсного центру проводять комплексну психологічно-педагогічну оцінку дитини.

  3. Батьки отримують висновок про комплексну оцінку.

  4. Батьки подають висновок про комплексну оцінку дитини разом із заявою про зарахування до навчального закладу.

  5. Школа чи дитячий садок обов’язково мають створити інклюзивний клас або групу, якщо батьки подали висновок про комплексну оцінку дитини.

  6. Наказом директора в закладі освіти створюється команада психолого-педагогічного супроводу, відповідно до наказу МОН №609 від 08.06.2018 року, до якої входять: директор закладу чи його заступник, учителі, асистент учителя, практичний психолог, батьки, асистент дитини та всі інші особи, залучені до навчального процесу. Команда супроводу створює індивідуальну програму розвитку (ІПР) дитини.

  7. Батьки в обов’язковому порядку мають ознайомитись з ІПР та підписати її.

  8. В інклюзивному класі чи групі мають створити умови для навчання дитини з особливими освітніми потребами відповідно до індивідуальної програми розвитку з урахуванням потреб і можливостей учня (учениці).

  9. До роботи інклюзивного класу чи групи долучають асистента вчителя чи вихователя. Ця людина не є особистим педагогом дитини, а допомагає вчителю чи вихователю проводити освітній процес.

  10. Якщо фахівці інклюзивно-ресурсного центру у висновку зазначили, що дитина потребує додаткової підтримки, то вона має право на асистента дитини. Бути асистентом дитини можуть виконувати батьки, уповноважені ними особи чи соціальні працівники.« повернутися до списку новин