Відділ Освіти Лебединської Районної Державної Адміністрації
Сумська область

Про відзначення Міжнародного дня рідної мови

21 лютого 2019 року в  закладах загальної середньої освіти району відбулися заходи, присвячені Міжнародному дню рідної мови, метою яких було - поглибити знання учнів про рідну українську мову, її історію; формувати національну свідомість школярів; виховувати поважне ставлення до мови; розвивати пізнавальні інтереси.

Учні закладів загальної середньої освіти приєдналися до відзначення Міжнародного дня рідної мови і розпочали його із написання диктанту «Україна в нас одна».

У Михайлівській ЗОШ І-ІІІ ступенів для учнів 5-8 класів учитель української мови Холоденко Н.П. провела лінгвістичну гру «Я люблю Україну». Учні щиро висловлювали теплі почуття до рідної мови.

Для учнів молодших класів Павленківського НВК  була проведена «Подорож у цікаву граматику». Діти щиросердно освідчувалися в любові до рідного слова, в цікавій формі вчились правилам граматики.

Для учнів старших класів  Будильського НВК  учитель Образцова О.Н. підготувала презентацію на тему «Ділова українська мова».

У Штепівському НВК учні початкових та середніх класів ходили «На гостину до Української мови», де дуже   цікаво провели час: грали в ігри, змагалися в конкурсах та вікторинах, які приготувала для них пані Мова, вітали іменинницю віршами та піснями.

Старшокласники Голубівської ЗОШ І-ІІІ ст. дискутували «Чи досить нам, українцям, однієї мови для спілкування у своїй державі?». Учні активно висловлювали свої думки, відстоювали власну позицію щодо порушених питань диспуту.

У Пристайлівському НВК для учнів всього закладу було проведено свято рідної мови «Мова калинова», на якому школярі брали участь у конкурсі знавців рідної мови (читали вірші, прислів’я, приказки, загадки, про мову і слово). Для учнів 9-11 класів було проведено диспут « Українська мова – мова моєї держави». Старшокласники висловили своє бачення розвитку рідної мови, зацікавились проблемою культури мови та виступили з доповідями «Культура мовлення учнів школи».

У закладах району були оформлені книжкові виставки, проведені лінійки, виховні години, присвячені Міжнародному дню рідної мови.

Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості, тим магічним джерелом, у якому відбивається минуле і бачиться майбутнє кожного народу.

Ліна Костенко застерігає нас: «Нації вмирають не від інфаркту – спочатку їм відбирає мову». Відчуваймо радість та честь зватися, а тим більше – бути українцями! Почуваймо, думаймо і життєдіймо по-українськи!

 

 « повернутися до списку новин