Відділ Освіти Лебединської Районної Державної Адміністрації
Сумська область

До вершин педагогічної творчості

У районному  будинку дитячої та юнацької творчості Лебединської районної ради Сумської області  11 грудня 2017 року,  у межах проекту «До вершин педагогічної творчості», педагоги еколого-натуралістичного відділу презентували результати роботи над  власними проектами та подальші перспективи їх реалізації. Завідуюча відділом С.О .Гончар   представила довгостроковий соціально-екологічний проект «Шість кроків до квітучої Лебединщини». Його учасниками є вихованці гуртків районного будинку творчості, педагоги та всі бажаючі долучитися до збереження і примноження природних багатств Лебединщини. Проект складається із шести локацій. Кожну локацію представили керівники гуртків. 
Практична локація «Зелене мереживо рідного краю»  (модератор Журавель І.І.). Мета: створення і впорядкування квітників, які знаходяться на території Гудимівського НВК.
Ігрова локація  «Граючись – вивчаємо» (модератор Балаба Л.М.). Педагог провела низку квестів («Покрова – свято козаків», «У моєму серці Україна», «Україно! Ти для мене диво»)  з краєзнавчої тематики щоб зацікавити дітей, пробудити у них інтерес до вивчення історії рідного краю, його звичаїв та обрядів. У подальшому планує працювати над впровадженням у гурткову роботу інтелектуальних ігор з використанням комп’ютерних технологій.  
Дослідницька локація «Квітуй, моя земле!» (модератор Бабич Л.К.). Керівник гуртків працювала над формуванням у вихованців навичок практичної діяльності під час дослідження вікових дубів Лебединщини. На наступний рік планує працювати з вихованцями над благоустроєм територій біля пам?яток природи.
Інформаційна локація «Сторінки з книги природи рідного краю» (модератор Карпенко Г.О.). Вихованці гуртка «Юні охоронці природи»   працювали над створенням періодичного видання «Мій край», яке виходить 4 рази на рік і містить матеріал відповідно до пір року. У наступному році педагог планує працювати над удосконаленням і розширенням рубрик натуралістичної газети «Мій край».
Заповідна «Заповідна мережа Лебединщини» (модератор Гуща В.М.).   Педагог зі своїми вихованцями працює над дослідженням та збереженням заповідної мережі рідного краю. 
Екологічна локація  «Від екології природи - до екології душі» (модератор Гончар С.О.). Творча група з Рябушківського НВК працювала над реалізацією екологічного проекту «Батарейку утилізуй – природу України врятуй!». У межах проекту були проведені конкурси, естафети, флешмоби з метою інформувати населення про шкідливий вплив відпрацьованих батарейок на все живе. Також створена відкрита група в соціальній мережі. До реалізації проекту долучилися майже всі ЗНЗ району, тому вдалося за рік досягти високих результатів. У подальшому планується продовжити роботу по збору і утилізації відпрацьованих батарейок, а також розробити проект по збору кришечок з пластикових пляшок, які можуть принести користь солдатам нашої Батьківщини.
Своєрідним підсумком і рефлексією заходу стало визначення розмірів екологічних слідів, які захищає кожен із нас на планеті.
Природа була і буде гарантом нашого міцного здоров’я та довголіття. Те, як ми дбаємо про неї зараз, матиме величезний вплив на наше майбутнє, адже лише від нас залежить, в якому світі ми будемо жити завтра. Тому закликаємо всіх замислитися, чи раціонально і заощадливо кожен з нас  користується природними багатствами?


« повернутися до списку новин