Відділ Освіти Лебединської Районної Державної Адміністрації
Сумська область

Участь освітян Лебединщини у ХІ європейському освітянському турі

 

Нещодавно директори Павленківського НВК Світлана Капліна та Рябушківського НВК Володимир Солоха у складі делегації членів асоціації керівників закладів освіти «Відроджені гімназії України» при сприянні директорів гімназій Данії і Німеччини, Посольств України у Німеччині та Данії, українських товариств у Копенгагені, Мальме, Берліні взяли участь у ХІ міжнародному європейському освітянському турі ВГУ на тему «Нові освітні технології та проекти  у системі середньої освіти Швеції, Данії та Німеччини». Освітяни з навчально-ознайомчим візитом мандрували по Кракову до Вавеля, переплили Балтійське море на паромі з Свіноуйсьця до Швеції, здійснили мандрівку по швецькому місту Іштад, переїхали Ересунський міст та підземний тонель до Данії, відвідали  Фреденборг, Копенгаген, знову переплили Балтійське море на паромі, мандрували Берліном,  мали екскурсію по старовинному Дрездену і побували на «Балконі Європи», набережній Ельби.

       Найбільше наших колег вразили заклади освіти Данії. На сьогодні система освіти цієї країни є однією з найбільш демократичних у світі,  є першим пріоритетом держави і громадськості. Витрати Данії на освіту є одними з найбільших у світі, і сягають 8% від внутрішнього валового продукту. Освіта в Данії сповідує принципи «Навчання для життя», «Знання — для людини, а не людина — для знань», а саме: всебічний розвивток особистості, а не перетворення людини на заручника системи, саме тому вона більш орієнтована на практичну підготовку, ніж на теоретичну. У Данії у гімназії Грібсков, що знаходиться у Гельсінгері ( 30 км від Копенгагена),  директор Крістофер презентував діяльність закладу, у Копенгагені у гімназії  Данске  директорка Єнні детально ознайомила  освітян України з навчальним процесом.  Звісно, не можна сказати, що Данія має ідеальну систему освіти, але в ній є чимало аспектів, які наші педагоги могли б впроваджувати в українських навчальних закладах. Посол України в Данії Михайло Видойник  зустрівся з керівниками закладів освіти  Асоціації «Відроджені гімназії України», представник української громади Інна Гриппа розповіла про напрями роботи  організації, про співпрацю з освітніми закладами, громадськими організаціями України. У Німеччині за сприянням української громади освітяни здійснили  захоплюючу екскурсію до Рейхстагу.

      Під час візиту до європейських країн педагоги України не тільки знайомилися з особливостями освітніх систем Німеччини, Швеції, Данії, а й ділилися досвідом впровадження нових освітніх технологій у своїх начальних закладах, отримали масу вражень від  змістовного, цікавого, захоплюючого європейського освітянського туру.

 « повернутися до списку новин